Tivibu Ev Paketi Nedir ve Nasıl Çalışır?

TTNet hizmetlerine son hızla devam ediyor. Bu günlerde televizyonda reklamları dolaşmaya başlayan TVBU EV paketlerine denk gelmişsiniz. İşte bu yazımızda TİVİBU EV ile ilgili bir inceleme yapacağız.

tivibuyabasvur Tivibu Ev Paketi Nedir ve Nasıl Çalışır?

TİVİBU TTNET’in internet kullanıcılarına sunduğu televizyon kanallarını kapsamaktaydı. Bilgisayar ve internet üzerinden izlenen bu kanallara ek olarak çok fazla seçenek sunulmuştu. Üstelik çok cüzi bir miktarla hizmet veriliyordu ve hala vermekte. İşte bu paketler TTNET tarafından geliştirildi ve kullanıcılara daha gelişmiş bir TİVİBU deneyimi sunuldu. Adına da TİVİBU Ev denildi.

Tivibu Ev hangi illerde alınabiliyor?

TİVİBU EV, kullanıcılara HD görüntü kalitesi vadediyor. Bu güçlü veri transferi gerektiren bağlantıyı nasıl sağlayacağı ise merak konusu. Sitesini incelediğimizde başlangıç olarak güçlü altyapılı iller alındığını görüyoruz.

TİVİBU Ev’in başlangıç olarak hangi şehirlerde hizmet vereceği konusuna geldiğimizde şu liste ile karşılaşıyoruz: Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Van. Bunun dışındaki iller ve şehir merkezleri ise maalesef ki bu imkan için gerekli alt yapının kurulmasını beklemek zorundalar.

TİVİBU EV nasıl bir sistem olacak sorusunun cevabını yine TTNET’in kullanım kılavuzundan alıyoruz. Bildiğiniz gibi İP TİVİBU adı verilen bir proje vardı. TTNET’in TİVİBU için geliştirdiği ve ADSL2 teknolojisiyle çalışacak olan hızlı veri transferi aracı. İşte bu sistemde İP TİVİBU mantığı ile çalışan cihaz ile kullanılacak.

airtiestivibu Tivibu Ev Paketi Nedir ve Nasıl Çalışır?Bu resimde gördüğümüz cihaz aynı uydu sistemi mantığı ile çalışacak; ancak veri alma kısmı uydudan farklı. Çanaktan değil direk internet hattından veri alacak. Şöyle ki cihazın arka kısmında bulunan Ethernet girişi ile cihaz internete bağlanmış oluyor.

airtiestivibu2 Tivibu Ev Paketi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Cihazın arka panelinde gördüğünüz gibi birçok çıkış mevcut. Bunlardan HDMI çıkışı ise HD kalitesinde görüntü izleyebileceğimizi bize kanıtlar nitekte. Diğer yandan ses çıkışları sayesinde simalarda kullanılan 5+1 Dolby Dijital gibi ses sistemleri bağlamanız bile mümkün.

HD kalitede televizyon için bazı kısıtlamalardan bahsetmekte yarar var. Zira çoğu popüler kanalı HD olarak değil normal kalitede izleyebiliyorsunuz. TİVİBU EV şu kanallara HD görüntü kalitesinde destek veriyor:

SinemaTV, SinemaTV2, Club1001, MyZen.TV HD, Luxe TV HD, I-Concerts HD, Brava HD, Bebe Tv HD, BBC HD, NHK World HD, National Geographic Wild HD ve TRT HD. Ayrıca TVBU içinde bulunan birçok video ve film de HD olarak izlenebiliyor. Tabi ki HD kalitede televizyon izlemek için HD veya HD Ready özelliklerini içinde barındıran TV’nizin olması şart.

TİVİBU’nun normal paketlerinde de bulunan ve TİVİBU EV paketinde de bulunacak olan ekstra özelliklere değinecek olursak şöyle bir liste çıkıyor karşımıza;

-Tekrar izle

-Kirala izle

-Seç izle

-Durdur ve geri-ileri sar

Bu özellikler TİVİBU’yu tercih etme de büyük faktör. Örneğin tekrar izle sayesinde kaçırdığınız dizi ve programları o hafta boyunca tekrara izleyebiliyorsunuz.

Kirala izle seçeneği ile cüzi bir miktar ücret karşılığında yeni çıkan filmleri kiralayarak izleyebiliyorsunuz. Fiyatlandırması ise ortalama 50KRŞ ila 1 TL civarı.

Seç izle seçeneği bu zamana kadar ki programlardan bir çok kısmı izleyebilirsiniz. Kısaca video arşivi olarak da tanımlanabilir. TİVİBU EV seçeneği ile bu videolar HD olarak sunulmaktadır.

TİVİBU’nun belki de en güzel özelliği ise durdur-izle seçeneği. Bu sayede yayında olan bir programı durdurabilirsiniz ve işiniz bittiğinde tekrar devam ettirebilirsiniz. Ayrıca geri sarma özelliği ile o anki yayını 15 dakika ileri ya da geri sarabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde tekrar izlemek isteğiniz ya da kaçırdım dediğiniz kısımları tekrar izleyebileceksiniz.

TİVİBU’nun genel özelliklerine ek olarak EV paketinde aşağıdaki özellikler de bulunacak;

-          İnteraktif servisleri ile işiniz kolaylaşacak. Siparişler verebilecek, resimlerinize bakabilecek ve haberleri takip edebileceksiniz.

-          Mesajlaşma eklentisi ile diğer kullanıcılarla mesajlaşabileceksiniz ve gelişmeleri takip edebileceksiniz.

-          Twitter eklentisi ile anında izlediklerinizi twitleyebilirsiniz.

Ayrıca TİVİBU ev paketlerinde 59 ‘u yerli, 49’u yabancı olmak üzere toplam 108 kanal bulunmaktadır. Bunlardan istediklerinizi TVBU’nun gelişmiş seçenekleriyle izleyebilirsiniz.

TİVİBU Web Kota Tüketir mi? TİVİBU EV Paketlerin de Durum Nedir? İki Paket arasında ne gibi farklar vardır?

TİVİBU’nun en kötü  tarafı belki de buydu. Maalesef normal TİVİBU kota tüketiyordu. Hatta ve hatta kotalı kullanıcılar TİVİBU WEB yani normal TİVİBU kullanmasa bütçeleri açısından iyi olacaktır. Öyle ki TİVİBU izlediğiniz boyunca sürekli veri alımı yapılır ve düşük kotalıların kotalarını hızlı şekilde bitirir. TİVİBU’nun normal WEB paketi aşağıdaki gibi kota tüketmektedir.

300Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 132 Mbyte/saat

4GB DSL ile 30 saat, 6GB DSL ile 46 saat

600 Kbit/sn ile 1saat kota tüketimi: 264 Mbyte/saat

4GB DSL ile 15 saat, 6GB DSL ile 23 saat

1000 Kbit/sn ile 1 saat kota tüketimi: 439 Mbyte/saat

4GB DSL ile 9 saat, 6GB DSL ile 14 saat

Ama burada size müjdeli bir haber verelim. TİVİBU EV kota kullanımını etkilememektedir. Bu da demek oluyor ki bu yeni teknoloji hızla normal TV’nin yerini alacak. Çünkü bu yüksek özellikli TV platformunun normal internetinize hiçbir zararı olmayacaktır.

Tivibu’ya internetbasvurum.com dan online olarak başvurabilirsiniz.  Aramadan önce ise bulunduğunuz şehirde TİVİBU EV’i kaldırabilecek bir alt yapı var mı diye kontrol etmenizde fayda vardır. Liste yukarıda mevcuttur.

Üyelik ücretlerine bakacak olursak en düşüğünün yani başlangıç paketinin 9,90 TL olduğunu görüyoruz. Bu pakette toplam 79 kanal bulunuyor. Diğerlerinden farkı ise 100 adet seç izle videosu barındırmasıdır. Diğer paketler ise şu şekide;

Tivibu Ev Standart paket aylık 19,90 TL’dir. Seç izle olarak 1000 tane video ve film konulmuştur.

Tivibu Ev Standart Plus paket ise 29,90 TL olup içinde 2,500’e yakın seç izle arşivi vardır.

Bu paketlere ek ücret ödeyerek sinema kanallarını açtırabilirsiniz. Bu paketlere ek olarak 7 TL daha vererek bu hizmeti alabilirsiniz.

Paketlere ayrıntılı göz atmak için http://www.tivibu.com.tr/ev/uyelik-paketleri adresini ziyaret edebilirsiniz.

Not: Tivibu Ev için bağlantı ücreti 40tl olarak TTNET tarafından açıklanmıştır.

Arama Sonuçları

  • tivibu nedir
  • tivibu nasıl kullanılır
  • tıvıbu ev
  • tivibu nasıl kurulur
  • tivibu nedir nasıl kullanılır

Yorumlar kapalı.